RSS

E-mail підписка

Введіть адресу вашої електронної скриньки:

 

Google translate

Google-Translate-Ukrainian to English BETA Google-Translate-Ukrainian to Russian Powered by

Останні коментарі

Дитячі рамки для фотографій

Доброго здоров'я!

Сама вже давно нічого не публікувала (спроби були, чесно о:-)), виручила мене Христина (дякую!!!). "Прашу любить і жаловать" майстер- клас від Христі по шиттю дитячих рамочок:

В цій спробі "майстер класу" я розповім як можна виготовити м'яку фоторамку у вигляді квітки. Вперше вирішила так детально зафіксувати весь процес, зазвичай ліньки таким займатись (бо все що ти робиш і так здається тобі очевидним). Сподіваюсь, старалась не даремно, і моя інструкція стане комусь в пригоді :)

Дитяча текстильна рамка для фото

Отож, задумка була така - в подарунок доці наших друзів Насті зробити три настінні рамки-квітки, куди розмістити рідкісні фотографії, які я колись наклацала, і яких навіть Настині батьки не мали! :) Було декілька ідей як ті три квітки розмістити, зрештою, зупинилась на найпростішому - зафіксувати їх вертикально на стрічці, яку можна було б повісити на цвяшок.  В моєму варіанті рамки-квітки мають розмір приблизно 19х19см (а розмір самої фотокартки - 9x9 см). Я намалювала простеньке креслення квітки, щоб вирізати її з тканини. Пунктирними лініями відзначено орієнтовні місця швів. Креслення якраз поміщається на аркуші А4.
 • Дитяча текстильна рамка для фото
 • З матеріалів мені знадобились:
 • різні види тканини (в мене два види, ви можете обрати, скажімо, три - для кожної квітки свою), на кожну квітку шматок ~55x25см (може бути й іншої форми/розміру; треба щоб помістились: два квадрати 20х20, ще один - 11х11, плюс клаптики - для косої стрічки, і декору).
 • дротик, щоб квіти тримали форму (я купила в магазині буд.матеріалів, товщиною 1,2мм). Як варіант, замість дротика можна використати картон, щоб пелюстки тримали форму. Або й взагалі нічого, якщо тканина досить цупка сама по собі.
 • стрічка, мабуть, сантиметрів 80 пішло
 • сентипон, на кожну квітку квадрат 19х19 см
 • картон, три квадрати 9х9см
 • ну і, ясно, знадобились різні швацькі приладдя: нитки, ножниці, булавки, стара мамина швейна машинка :)
 • Першим ділом вирізаємо з тканини шість квіток ("перед" і "зад" для кожної з трьох квіток), використовуючи креслення; з круглим отвором посередині. Далі обрізаємо паперову викройку по пунктирних лініях (забираємо припуски по контуру квітки, і всерединці), і по цій "обрізаній" версії креслення вирізаємо три квітки з сентипону. Складаємо "перед" і "зад" кожної квітки (лицевою стороною тканини до лицевої), зверху приметуємо сентипон. Акуратно прострочуємо на машинці по краю сентипону (його край якраз є для нас орієнтиром, де за задумкою мав бути шов, і яка мала б бути форма квіточки).
 • Зайвий сентипон, з зовнішньої сторони шва обрізаєм, саму тканину розрізаєм ножничками в декількох місцях по контуру квітки. Це все робиться, щоб легше було вивернути квітку, і розрівняти шов.

Отож, вивертаємо квітку, так щоб сентипон опинився всерединці, між двома шарами тканини. Акуратно розрівнюємо шов, і прострочуємо його край на машинці ще раз.


Далі з дротика робимо "каркас" - згинаємо його по формі квітки, і запихаємо в пелюстки. В мене була думка, для надійності, зробити ще один машинний шов по контуру рамки, щоб зафіксувати дротик між двома швами. Але таким чином я тільки зламала три(!!!) голки. Тому, зрештою, передумала :) Та й виріб не такий великий, і нема потреби аж так фіксувати каркас всередині квітки.
Далі обробляємо круглий отвір квітки. Я вирішила це зробити за допомогою т.зв. "косих стрічок" - вивчила колись такий прийом на курсах крою і шиття :) (дарма, що була десь на трьох уроках всього :)). Для цього треба нарізати стрічки, товщиною 2.5-3 см з тої самої тканини, що й квітка, але "по косій" - не вздовж ниточок, з яких зіткана тканина, а по діагоналі - для того, щоб стрічки розтягувались, і ми можли обкинути ними заокруглений отвір. Стрічки не обов'язково повинні бути з одного шматка, для економії тканини, можна зшити декілька менших шматків між собою.

Коли стрічка достатньої довжини готова, то з "задньої" сторони рамки, приметуємо, а потім прострочуєм її на машинці по колу - по контуру отвору. Слідкуємо, щоб стрічки була прикладена "лицем" до "лиця" тканини рамки. Далі обгинаємо тканиною стрічки рамку, і вже з "передньої" сторони рамки приметуємо стрічку, заодно підгинаючи її. Тут треба трошки попрацювати пальчиками, щоб вийшло акуратно. Особливо, на стику країв стрічки. Ну, і приметувати треба маленькими стібочками, щоб та вся конструкція не розвалилась в найвідповідальніший момент :) Але, в принципі, нічого складного нема :) Пристрочуємо край підгину стрічки по колу на машинці. Витягуємо всі допоміжні нитки, якими приметували різні частини виробу між собою.

Дитяча текстильна рамка для фото

 Квітка з отвором - готова! :)

Залишилось зробити "кишеньку" ззаду, щоб запихати фотографію. Чесно, кажучи, цей момент я не дуже детально продумала, тому зробила "на хлопський розум". Вирізала квадрати з тканини (розмір кишеньки - 9х9 см, плюс 1-1.5 см припуску зі всіх сторін), пристрочила їх до квадратів з картону (9х9см). А потім ці жорсткі квадрати-кишені вручну пришила ззаду квіток (власне, пришила три сторони квадратів, а четверті лишила - щоб запихати фотографії).

Знову ж таки вручну задекорувала дві квітки шматками стрічки і тканини (не зовсім оптимально, але наперед я декору ніякого не планувала, просто по ходу здалось, що "чогось бракує :)), зробивши з них "промінчики" в одній квітці, і бантики в іншій. Ну, і вручну пришила стрічку, на якій мої три рамки тримаються (розміщені не рівненько одна під одною, а трошки зі зміщенням вправо-вліво).


От і все :) Подібним чином можна робити абсолютно довільні форми м'яких рамок (рибка там, хмарка, чи яблучко яке-небудь :)). Можна чуть модифікувати конструкцію, і перетворити рамку з настінної на настільну, додавши ззаду жорстку деталь, на яку рамка б спиралась (сама по собі вона триматиме форму, завдяки дротику по контуру). Можна додати до квіток ще листочки (я спочатку планувала таке, але потім передумала). Ну, одним словом, можна фантазувати і міняти ідею до невпізнання. А я лиш надіюсь, що хтось зміг для себе прояснити чисто "технічні" моменти виготовлення такого виробу :)

Дякую за увагу! :)
Pin It
 
Схожі публікації:

Коментарі   

 
NataS
0 #1 NataS 10.12.2012, 20:51
Христинка, дякую дуже за такий детальний опис! Нещодавно пробувала зшити донечці сумочку з аплікацією і досить таки повозилася з нею через те що у мене знань в шитті абсолютний нуль, з твоїх деталей вичитую свої помилки :) Сумочку я таки дошила, виявилося найтяжче мені було пришити блискавку, там і голку зламала,підклад ку всередині пришивала вже вручну на "хлопський" розум, щоб не спортити виріб своїм "вмілим" шиттям.
Цитата
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

UA TOP Bloggers  TOP.TOPUA.NET
© 2019 Zabahanka. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.